Paralotnie • Sklep • Serwis • Szkolenie

Wyjazd do Turcji

Warunki wyjazdu

Instruktorzy prowadzący:

Piort Mieszczak „Kaktus”
Krzysztof Fabia

Organizacja:

Anna Zarzecka

 

Na wyjazd do Oludeniz zapraszamy pilotów z własnym sprzętem paralotniowym, posiadających Świadectwo Kwalifikacj i mających minimum ok. 20-godzinne doświadczenie w lotach. Podczas wyjazdu mozliwość szkolenia termicznego, żaglowego oraz doskonalenie techniki pilotażu (wingovery, B-stall, spirala ). Wyjazd poprowadzą instruktorzy Krzysztof Fabia, pilot grupy  ACROCOLLECTIVE specjalizującej się w akrobacjach paralotniowych oraz Piotr Mieszczak instruktor, pilot – zawodnik.

Oczywiście istnieje możliwość zabrania ze sobą osób towarzyszących, nie latających. To idealne miejsce na zaplanowanie wspólnego wyjazdu i zabranie ze sobą żony, dzieci, dziewczyny, męża czy chłopaka lub przyjeciół i nie martwienie się, że będą się nudzić w czasie kiedy Ty będziesz latać! To cudowne miejsce na spędzenie wolnego czasu oraz do poleniuchowania na plaży i nasyceniu wzroku pięknymi widokami. A dla aktywnych osób to znakomita baza wypadowa na zwiedzanie tego rejonu Turcji.

Oludeniz to też Mekka lotów tandemowych, więc i możliwość zorganizowania takiego lotu dla osoby towarzyszącej.

Wylot z Warszawy lub z Katowic.

Przelot, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, hotel i wyżywienie według oferty biura podróży. Oczywiście jest mozliwość rezerwacji innego hotelu w Oludeniz, i będziemy ustalać punkt zbiórki na miejscu.

Termin wyjazdu:

20.05-27.05.2024

Ponieważ liczba miejsc na wyjeździe jest ograniczona, dlatego o udziale w wyjeździe decydować będzie kolejność zgłoszeń.
Cena wyjazdu dla pilotów:

Koszt wyjazdu dla pilotów chcących być pod opieką instruktorów i szkolić się w lotach termicznych i żaglowych lub doskonalić technikę pilotażu:

zapytaj o cenę + opłata za przelot, hotel i wyżywienie według oferty biura podróży w zalezności od atrakcyjniejszej oferty cenowej.

Cena wyjazdu dla osób towarzyszących:

Cena zgodna z ofertą biura podróży (przelot, hotel i wyżywienie).

 

Podczas wyjazdu zapewniamy:
  • opiekę instruktorską (2 instruktorów)
  • szkolenie termiczne i żaglow oraz doskonalenie techniki pilotażu
  • łączność radiową
Koszty dodatkowe:
  • ubezpieczenie KL i OC

O szczególy wyjazdów i ceny proszę pytać na maila: info@beskid-paralotnie.pl lub pod nr tel. +48 605 834 163

Opis miejsca – Oludeniz

Oludeniz, miasteczko w południowo-zachodniej Turcji, oddalone o 13 km od Fethiye, jest przepięknie położone w malowniczej zatoce, otoczonej z trzech stron wysokimi górami, z których najwyższą jest Babadag (1950 m n.p.m.). Piękna, szeroka plaża kończy się słynną laguną, której piękno corocznie przyciąga tysiące turystów z całego świata.

Cały teren jest objęty granicami parku krajobrazowego, z tego powodu nie ma tutaj tak charakterystycznych dla innych części Turcji placów budowy, a wszystkie hotele są niewielkie, jednopiętrowe, pięknie wkomponowane w otoczenie. Bardzo ograniczony ruch uliczny (nie ma tu żadnej trasy przejazdowej) sprawia, że okolica jest bardzo bezpieczna i polecana również dla rodzin. Ale Oludeniz to nie tylko spokój, cisza i piękne krajobrazy. To także miejsce pełne uroczych sklepików oraz ciekawego życia nocnego, gdyż znajduje się tu sporo barów, restauracji i nocnych klubów – wszystkie skupione wokół plaży.

Oludeniz to także słynne na cały świat centrum paralotniowe. Wspaniałe warunki naturalne, klimat, przepiękne widoki oraz wysokie góry, spowodowały, że corocznie w Oludeniz odbywa się międzynarodowy festiwal „Air Games”. To miejsce oderwane od szarej codzienności, które jest rajem dla poszukiwaczy spokoju i „pięknych okoliczności przyrody”.

Jest to jeden z najlepszych na świecie rejonów do uprawiania paralotniarstwa. Dzięki sprzyjającym warunkom możemy liczyć na długie loty.

Pas plaży Oludeniz dochodzi aż do laguny, której kolory mienią się i przechodzą od ciemnego granatu do turkusu. Lądowisko znajduje się na wydzielonym fragmencie plaży.

Miejsce to zostało odkryte przez paralotniarzy na początku lat 80-tych, dla wielu stało się rajem na ziemi.
Szczyt Babadag góruje nad plażą, kiedyś można się było dostać na niego tylko i wyłącznie bardzo wąską i wyboista ścieżką. Pionierzy paralotniarstwa w Oludeniz pchali i wciągali na szczyt małe samochody oraz busy w górę ścieżki, oczyszczając ją z obsuniętych kamieni. Ich wysiłek nie poszedł na marne, dzisiaj każdy może podjechać na górę.

Oludeniz stało się kurortem, który w sezonie rok w rok przyciąga setki pilotów. Jest to najlepsze na świecie miejsce do latania akrobacyjnego.